Закрити

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ

 

№ з/п

Найменування закладу культури

Директор закладу

Адреса

Телефон

1.

Смілянський міський будинок культури

Швед Ірина Юріївна

м. Сміла, вул. Соборна, 100

2-47-67

2.

Будинок культури ім. Т. Шевченка

Виговська Світлана Володимирівна

м. Сміла, вул. Кременчуцька, 6

5-24-62

3.

Клуб М. Яблунівки

Озірний Олександр Іванович

м. Сміла, вул. І.Мазепи, 64

 

4.

Клуб Гречківки

Хавренок Людмила Степанівна

м. Сміла, вул. Громова, 81

 

5.

Смілянський міський краєзнавчий музей

Вілентко Надія Анатоліївна

м. Сміла, вул. Соборна, 98

4-45-42

6.

Смілянський міський парк культури і відпочинку

Хандусь Вікторія Володимирівна

м. Сміла, вул. Перемоги, 37

2-45-49

7.

Смілянська міська централізована бібліотечна система

Огус Ірина Анатоліївна

м. Сміла, вул. Незалежності, 22

2-45-22

8.

Смілянська дитяча школа мистецтв

Щирбул Світлана Іванівна

м. Сміла, вул. Незалежності, 20

2-45-95

9.

Смілянська дитяча музична школа №2

в.о. директора Ярошенко Анна Олександрівна

м. Сміла, вул. Захисників України, 2

 

 

Смілянський міський краєзнавчий музей

 • 20700, м. Сміла, вул.  Соборна, 98.

Смілянський міський краєзнавчий музей створено 25 грудня 1967 року рішенням Смілянського міськвиконкому, як музей на громадських засадах. Музей стає методичним та ідеологічним центром створення і становлення подібних музеїв-супутників на цілому ряді підприємств і організацій, музейних кімнат в навчальних закладах. У грудні 1970 року історико–краєзнавчому музею присвоєно звання «народного». Згодом музей було перетворено у філію Кам’янського літературно-меморіального музею ім. О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського. За рішенням облвиконкому №81 від 22.04.1991 року народному історико-краєзнавчому музею надано статус державного музею.

Музей є пам’яткою архітектури місцевого значення. Він зберігає безцінну історико-культурну та етнографічну спадщину українського народу, яка має колосальний потенціал для освітньо-виховної діяльності.

На даний час музейна колекція налічує 8100 предметів, серед яких: археологічні, природничі і письмо-друковані предмети, нумізматика, фото, етнографія, меморіальні речі. У 3-х залах музею розміщено 13 експозицій, що дають інформацію про історію розвитку, природу, побут та видатних людей рідного краю.

                   Працівники музею проводять лекції на суспільно-політичні та історико-краєзнавчі теми в загальноосвітніх школах міста, технікумі, територіальному центрі реабілітації пенсіонерів інвалідів, територіальному об’єднанні українського товариства сліпих.

В музеї проходять зустрічі з визначними постатями – нашими земляками, ветеранами другої світової війни, колишніми воїнами – афганцями, учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Краєзнавчим музеєм ведеться пошуково - краєзнавча робота з метою збереження та вшанування пам'яті про захисників вітчизни по виявленню невідомих до сьогоднішнього дня імен загиблих воїнів, які брали участь у визволенні міста під час другої світової війни, про колишніх в'язнів які перебували в шталагах на території міста під час окупації.

Однією з форм науково – освітньої роботи в музеї є проведення історико-краєзнавчих, природничо-географічних, літературознавчих вікторин, творчих конкурсів.

З кожним роком збільшується кількість відвідувачів музею, що свідчить про підвищення інтересу до історичного минулого нашого краю. Щорічно в музеї проводиться більш як 200 екскурсій: тематичні, оглядові. Працівники краєзнавчого музею розроблюють та втілюють в життя пішохідні екскурсії «Вулицями рідного міста», комбіновану екскурсію по місту «Бобринськими шляхами міста Сміли. Минуле і сьогодення» для школярів, дорослих та гостей міста.

В музеї надаються консультації з питань краєзнавства місцевим засобам інформації, закладам освіти і культури. Здійснюється методична допомога музеям на громадських засадах.

Краєзнавчий музей в плані культурно-освітньої діяльності тісно співпрацює з клубом народних ремесел до якого входять майстри декоративно-ужиткового мистецтва. Відвідувачі мають змогу оглянути роботи майстрів на персональних виставках, які проходять в краєзнавчому музеї. Народні майстри діляться своїм досвідом із усіма охочими, передають навики майстерності молодому поколінню проводять майстер – класи з різних видів народної творчості.

У музеї можна почути та побачити багато цікавого про давнє минуле Сміли і Смілянщини, ознайомитися з цікавими експонатами, отримати ту чи іншу консультацію, щодо питань історії та краєзнавства.

Будинок культури ім. Т. Шевченка

 

Працює з 8:00 до 21:00

 

Заснований у 1945 році, нові приміщення добудовані в 1953 та 1966 році.

Введений в експлуатацію у 1953 році.

Директор - Виговська Світлана Володимирівна.

Колектив  БК ім. Т. Шевченка  надає методичну і практичну допомогу закладам освіти, організаціям та підприємствам мікрорайону, громадським об’єднанням і формуванням з питань організації культурно-просвітницької роботи.

Будинок культури знаходиться на балансі відділу культури виконавчого комітету Смілянської міської ради.

 У 2002 році був переданий в комунальну власність міста. Завдяки тому, що вузлова станція носить імя великого Кобзаря, було запропоновано і прийнято рішення присвоїти будинку культури ім’я Тараса Григоровича Шевченка.

Двері будинку культури завжди відкриті для відвідувачів різної вікової категорії. Тут кожен для себе може знайти заняття до душі.

Так любителів хореографії запрошуємо в народний аматорський ансамбль бального танцю «Роксолана» (контемперарі, бальна та класична хореографія, стрейчинг, модерн, уроки народного та сучасного танцю), керівник Самарська Лілія Олександрівна. При ансамблі працює старша вікова група «Тим, кому за 20…».

Прихильники спорту мають змогу зайнятись Poule Dance (вид спорту, який поєднує танець з гімнастичними вправами на пілоні, керівник Ткаченко Юлія Володимирівна.

Хто надає перевагу співу, того запрошуємо до народного аматорського хору ветеранів «Гвоздика», керівник Чабан Віктор Якович (на базі хору працюють «Тріо Анатоліїв», ансамбль «Яворина»). Радо всіх вітає вокальний гурт «Вербиченька», керівник Наталія Петрівна Мороз. Театральний гурток «Пазли», керівник Анастасія Кодінцева.

В будинку культури також  працюють любительські об’єднання та клуби за інтересами.

Усі колективи приймають активну участь у культурно-мистецькому житті Будинку культури ім. Т. Шевченка та міста, є учасниками обласних та Всеукраїнських свят та фестивалів.

 

 

ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА №2

 

Працює

понеділок - п’ятниця з 9.00 до 20.00

субота з 9.00 до 17.00

неділя - вихідний

 

Головним завданням школи є естетичне виховання дітей, а для обдарованих дітей – допомога у виборі професії в галузі культури та мистецтва.  Для втілення в життя головних завдань – школа забезпечує навчання дітей різним видам мистецтва у таких відділеннях:

 

 • Фортепіанний,
 • Гітарний,
 • Вокальний,
 • Відділ духових та ударних інструментів,
 • Клас скрипки,
 • Художній відділ.

Контингент складає 230 учнів.

В школі функціонують групи самоокупності:

- «Палітра» -  1, 2 клас художнього відділу,

- «Музичні вітамінки» - підготовча музично-розвиваюча група для діток дошкільного віку.

Учні школи мають можливість брати участь в колективах:

 • Ансамбль гітаристів ( викладач  Яненко Ф.П.),
 • Інструментальний   ансамбль (викладач Гоменюк О.А.),
 • Духовий оркестр (викладач Сірий В.С.),
 • Хор ( викладач  Шляхтова Т.В.),
 • Вокальний ансамбль «Цукринки»  (викладач  Попович А.Л.),
 • Вокальний ансамбль «Намистинки»  (викладач Горбатенко Н.А.),
 • Фольклорний ансамбль «Мариця» (викладач ЯрошенкоА.О.)

Педагогічний склад працівників школи - це  викладачі з педагогічним досвідом роботи понад 30 років і молоді спеціалісти, які приносять нові ідеї та додають динаміку в процес виховання. Переважна більшість викладачів мають вищу освіту.

Вихованці школи є учасниками та переможцями численних мистецьких міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів, конкурсів і свят. Багато випускників продовжують навчання за мистецьким спрямуванням у вищих навчальних закладах.

 

Наразі матеріали класифіковані цим терміном відсутні.

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

__.__.2023 о ___.___ - _________

 

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13 

Блок радіо тясмін

Слухати онлайн

ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА ЧЕРКАСЬКИЙ ВИМІР