Закрити

Білий Сергій Олександрович

03.08.1966 - 30.06.2022

 

Капітан, командир штурмової роти штурмового батальйону окремого полку “Азов” Сергій Білий загинув 30 червня 2022 року під час ракетного обстрілу у м.Сіверськ, Донецької області, рятуючи побратимів. 

Народився Сергій Олександрович 3 серпня 1966 року в м. Кривий Ріг в робітничій сім’ї. За родинними переказами одним з пращурів родини був запорозький старшина, кошовий отаман Чорноморського козацького війська Сидір Білий. Тому, з дитинства Сергій виховувався на козацьких легендах та цінностях. Марив козаками-характерниками. Навчаючись в школі, організовував різні козацькі ігрища.

Відразу ж після закінчення школи пішов служити в прикордонні війська. Проте, мріяв розширити свої військові вміння тому, навчаючись в Криворізькому гірничорудному інституті пішов на військову кафедру і здобув військову спеціальність танкіста.

В 1991 році одружився, а вже за рік народилася маленька донечка.

В 1993 році разом з сім’єю переїхав до Сміли. Усе своє подальше життя присвятив залізниці, де пропрацював 28 років в колійному господарстві, пройшовши шлях від бригадира до старшого майстра, де впроваджував козацькі цінності, шляхетність, чесність в життя колективу.

Вийшовши на пенсію у 2021 році, на дачній дільниці зайнявся розведенням винограду та трояндового квітника, придбав гітару. У майбутньому мріяв навчитися на ній грати та зайнятися архівними пошуками родинних зв’язків з Сидором Білим.

На захист рідної країни вперше став до лав Збройних сил України у січні 2015 року. Служив на Донеччині командиром танкового взводу.

З першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну пішов до військомату. Спершу захищав Київ та Київщину, а згодом підрозділ перевели на Луганщину. 

​В пам’яті друзів та родини залишився люблячим, веселим, добрим, справедливим козаком, справжнім захисником рідної землі.

Поховали Героя на міському кладовищі "Гречківка"