Закрити

Цибко Олексій Олександрович

19.03.1967 - 31.03.2022

 

31 березня під час мінометного обстрілу, звільняючи Бучанський район, що на Київщині від рашиських окупантів на п'ятдесят шостому році життя героїчно загинув наш земляк Цибко Олексій Олександрович, сержант спецпідрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони Збройних Сил України, який 24 лютого 2022 року пішов добровольцем на фронт

Народився 19 березня 1967 року в м. Сміла Черкаської області. Навчався у Смілянській загальноосвітній школі № 6 та у НВК «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія імені В.Т.Сенатора». Повну вищу освіту отримав у  Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, факультет фізичного виховання. У 1985 був призваний до лав радянської армії. З 1990 років професійно займався спортом. Став срібним призером Радянського Союзу, 8-кратним чемпіоном України з регбі в складі команди "Авіатор", чемпіоном та срібним призером чемпіонату з регбі в Німеччині, чемпіоном Європи. Був капітаном збірної України з регбі та президентом Федерації регбі України. Майстер спорту СРСР з метання диска. Майстер спорту з регбі.

Далі продовжив навчання в Львівському університеті ім.І.Франка на факультеті міжнародного права та бізнесу, здобув кваліфікацію юриста міжнародника. З 2006 по 2013 рік займався підприємницькою діяльністю. Брав участь у діяльності ряду громадських організацій. Був засновником і президентом регбійно-футбольного клубу "Сміла".

Балотувався до складу народних депутатів України у 2014 від політичної партії "Громадський рух України" та у 2019 році шляхом самовисування по 198 виборчому округу.

29 жовтня 2015 року був обраний міським головою міста Сміла.

Учасник Помаранчевої Революції та Революції Гідності. З перших днів нападу Російської Федерації на Україну у 2014-му році був добровольцем АТО.

Похований на Лісовому кладовищі в місті Києві.

У Олексія Олександровича залишилися брат, дружина та маленька донечка.

На честь загиблого Героя в рідному місті, перейменований провулок Перемоги на вулицю Олексія Цибка.