Закрити

Геріх Владислав Станіславович

19.08.1997 - 29.07.2022

 

Капітан-лейтенант, командир малого броньованого артилерійського катера «ЛУБНИ» Дивізіону надводних кораблів Флотилії Військово-Морських Сил Збройних Сил України Владислав Станіславович Геріх загинув 29 липня 2022 року у колонії Оленівка, Донецької області.

Владислав Станіславович народився 19 серпня 1997 року в селі Ревівка Камʼянського району, Черкаської області. Разом із сім’єю проживав у селі Березняки Черкаського району. Навчався у Смілянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 10. З дитинства мріяв стати моряком. Був розумним, добрим, веселим та наполегливим. Закінчивши школу, вступив до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Після закінчення навчання був призначений командиром малого броньованого артилерійського катера «Лубни», який тоді базувався у Бердянську. З початку повномасштабного вторгнення активно брав участь у боях за Маріуполь. Екіпаж катера виконував завдання у складі Об’єднаних сил, патрулюючи акваторію Азовського моря.  У квітні 2022 року Владислав дійшов з екіпажом на комбінат «Азовсталь» і продовжував брати участь у захисті Вітчизни, допоки в травні 2022 року, згідно наказу Вищого військового командування про збереження життя особового складу, вийшов із заводу і потрапив у полон. Довгий час рідні не знали, де знаходиться Владислав, вірили та сподівалися, що в найближчому часі повернеться додому, але у серпні 2023 року стало відомо, що Владислав був вбитий російськими катами у колонії в Оленівці в ту страшну ніч, з 28 на 29 липня 2022 року.

Йому було лише 25 років…

За своє таке коротке життя він встиг отримати відзнаку Командувача Об’єднаних Сил ЗСУ «Козацький хрест» ІІІ ступеню та за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірний військовій присязі, був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, а також отримав позачергове звання «капітан-лейтенант».

У Владислава залишились мати, дружина, синочок, вітчим та сестричка.

Поховали героя на Черкащині, на малій батьківщині.