Закрити

Грудєв Валерій Олександрович

15.03.1991 - 23.03.2023

 

Сержант, старший радіотелефоніст-гранатометник відділення зв’язку взводу управління 3-го механізованого батальйону військової частини ЗСУ Валерій Грудєв загинув 23 березня 2023 року у н.п. Бахмут, Донецької області.

Валерій Грудєв народився у м.Маріуполь Донецької області. У дитинстві разом із сім'єю переїхав до м.Сміла. Закінчив загальноосвітню школу №10 з срібною медаллю. У 20-річному віці був призваний до лав Збройних Сил України. Після служби приймав участь в АТО у складі ОМБР "Холодний яр" у селищі Піски. Біля с.Кримське Луганської області отримав важке поранення, але ж після реабілітації знову повернувся до своїх побратимів. Одружився, народилась донечка, разом з сім'єю проживав у м.Вінниця. Після повномасштабного вторгнення повернувся до своєї бригади, разом з якою захищав Україну на Харківщині та Донеччині.

Поховали Героя на Алеї Слави у Смілі.

У Валерія залишилися батьки, дружина, донька та сестра.

За особисту мужність, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Валерія Олександровича Грудєва нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня "(посмертно). Президент України визнав його заслуги та підтвердив статус справжнього патріота нашої країни.