Закрити

Хоменко Юрій Віталійович

28.08.1979 - 03.11.2022

 

Майор, начальник зв’язку, командир взводу управління першого самохідного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи військової частини Збройних сил України, Юрій Хоменко помер 3 листопада 2022 року. Йому було лише 43 роки.

Юрій народився в сім’ї військового у м.Карцаг, Угорщина. Разом з родиною переїхав до міста Сміла. Закінчив загальноосвітню школу № 10. За покликанням вступив до Житомирського військового інституту радіоелектроніки ім.С.П.Корольова на спеціальність «радіоелектронні комплекси, системи та засоби озброєння і військової техніки». В цьому навчальному закладі, у 2006 році, отримав повну вищу освіту та здобув кваліфікацію інженера з радіоелектроніки та став офіцером військового управління тактичного рівня.

Юрій Віталійович був досвідченим військовим, брав участь в АТО. У 2016 році нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» та медаллю «15 років сумлінної служби». Останні роки мирного життя працював електромеханіком у відокремленому структурному підрозділі «Шевченківська дистанція сигналізації та зв’язку Одеської залізниці».

З перших днів повномасштабного вторгнення повернувся до лав Збройний сил України і до свого останнього подиху захищав рідну землю.

У полеглого Героя залишились мати, брат та донька.

Вічна слава та пам'ять захиснику, що віддав життя за Україну!

Поховали захисника на Алеї Слави Загреблянського цвинтаря.