Закрити

Кулинич Юрій Миколайович

06.04.1972 - 07.09.2022

 

Солдат механізованого відділення механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону військової частини ЗСУ Юрій Кулинич героїчно загинув 7 вересня 2022 року внаслідок стрілецького бою з диверсійною групою біля населеного пункту Авдіївка, Донецької області.

Юрій Миколайович народився 6 квітня 1972 року в с. Голикове Олександрівського району Кіровоградської області. У 1979 р. пішов до першого класу ЗОШ №1 в смт Олександрівка, яку закінчив у 1989 році.

Після закінчення школи вступив до училища харчової промисловості в м. Києві.

В 1990 р. був призваний до лав Радянської армії. Службу проходив у Закавказькому військовому окрузі. Прослуживши 2 роки у 1992 повернувся додому.

У 1993 р. переїхав до міста Сміли, де і проживав до кінця свого життя. Пішов працювати на радіоприладний завод. Паралельно вступив до Смілянського радіотехнікуму Черкаського інженерно-технологічного інституту на спеціальність «Радіо апаратобудування». Одразу після закінчення навчально закладу працював за професією. Неодноразово був премійований за проявлені професійні навики.

У червні 1997 р. одружився, а в 2000 р. у сім'ї народилося дві доньки.

З 2010 р. і до початку повномасштабного вторгнення працював у Києві на будівництві. Був бригадиром будівельної бригади.

24 лютого 2022 року повернувся з Києва до нашого міста і пішов добровольцем у Смілянський військкомат. Юрій Миколайович без вагань став на захист України. Але спочатку за станом здоров’я був направлений до лав місцевої територіальної оборони, а звідти вже на військові навчання.

Боронив нашу країну біля н.п.Авдіївка Донецької області. Юрій був справжнім патріотом та любив життя!

16 вересня 2022 року був похований на Кіровоградщині, залишившись Героєм в пам’яті рідних, близьких, друзів та всієї України.

Указом Президента України "За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку" від 14 липня, Юрія Кулинича нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни» посмертно.