Закрити

Петренко Іван Анатолійович

09.02.1974 - 07.05.2022

 

Солдат, позивний «Зима», Петренко Іван Анатолійович загинув у с.Кам’янка, поблизу Авдіївки Донецької області.

Народився Іван Анатолійович 9 лютого 1974 року в селі Ольшанка Новосибірської області. У чотирирічному віці наш Герой разом з родиною переїхав до України, де проживали всі його рідні. Навчався у загальноосвітній школі № 11, після закінчення якої вступив до Харківського університету радіоелектроніки. У 1994 році одружився, мав прекрасну сім’ю, доньку і сина, яких обожнював. Став найщасливішим дідусем двох онуків. Був приватним підприємцем, 25 років продавав хліб на ринку ім.Тараса Шевченка. У дорослому віці наш захисник закінчив інститут електрозварювання ім.Євгена Патона НАН України та творив красу своїми руками з нержавіючої сталі.

На фронт Іван Петренко пішов 8 березня 2022 року добровольцем зі словами: «Я чоловік, я повинен! Я не можу дивитися людям у вічі, коли в мою країну прийшов ворог!» Не зміг стояти осторонь, бо був справжнім патріотом своєї Батьківщини. Службу проходив у 4 роті 2 батальйону 110 бригади. Зі слів побратимів, Іван Анатолійович був відважним, у самі тяжкі моменти умів підбадьорити всіх та знайти позитив.

У мирному житті був дуже різностороннім, розумним, начитаним і цікавим співрозмовником, доброю та щирою людиною з величезним серцем.

Війна з ордою забрала життя патріота. Він навічно залишився відданим сином нашої Батьківщини.