Закрити

Поляков Андрій Миколайович

09.12.1980 - 26.10.2023

 

Старший лейтенант, командир інженерно-саперного взводу окремого батальйону окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України Андрій Миколайович ПОЛЯКОВ героїчно загинув 26 жовтня 2023 року під час виконання обов’язків військової служби, пов’язаних із захистом Батьківщини, у н.п. Свято-Покровське Бахмутського району Донецької області.

Народився Андрій Поляков 9 грудня 1980 року в м.Сміла. Загальну середню освіту здобув у ЗОШ №11. Після закінчення школи вступив до Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". Отримав диплом та військове звання молодшого лейтенанта запасу ЗСУ.

Згодом Андрій працював на Державному підприємстві "АНТОНОВ", де брав участь у розробці та проектуванні деталей та агрегатів до літаків Ан-148, Ан-158, також був залучений до виконання певних робіт по літаках Ан-124 «Руслан», Ан-225 «Мрія» та інших серійних літаків «Антонов». Далі почав займатися підприємницькою діяльністю, де також успішно себе зарекомендував у різних сферах.

Був активним учасником Революції Гідності у 2013-2014 роках, на майдані Незалежності отримав своє перше поранення.

У день повномасштабного вторгнення російської федерації, відправивши свою сім’ю (дружину та двох дітей) до рідного міста, Андрій без вагань пішов до Святошинського військкомату у Києві та записався до лав територіальної оборони Збройних Сил України. І вже з 25 лютого боронив столицю, будучи командиром 2-го відділення 2-го стрілецького взводу, у складі 3-ї стрілецької роти батальйону бригади Сил ТРО ЗСУ.

Після звільнення Києва та Київської області перейшов до Інженерної роти окремої бригади Сил ТРО ЗСУ, де на посаді командира інженерно-технічного взводу отримав військове звання «лейтенант».

Під час проходження військової служби протягом травня-червня 2022 року брав участь у стабілізаційних військових діях на прикордонній з республікою білорусь території Київщини, зарекомендував себе, як гідний командир та професіонал інженерно-саперної справи.

З липня по листопад 2022 року брав участь у деокупації Харківщини та її подальшому розмінуванні.

У травні 2023 року за поданням командира бригади та за наказом командира Регіонального управління Сил ТРО ЗСУ отримав військове звання «старший лейтенант» ЗСУ.

У липні 2023 року за власним бажанням перейшов у бойовий батальйон бригади, так як хотів бути в самому епіцентрі бойових дій і вже у серпні 2023 року вирушив у складі свого батальйону на Донецький напрямок. Але, на жаль, виконуючи бойове завдання, пов’язане із захистом Батьківщини, героїчно загинув.

За час служби Андрій Миколайович Поляков був нагороджений медалями «Честь. Слава. Держава»; «За оборону міста-героя Харків» та державною відзнакою України – орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня (посмертно).

Андрій Поляков мав життєве кредо: «Душу – Богу! Життя – Україні! Честь – для себе!» та діяв за принципом: «Роби як Я!».

У нашого Героя залишились: мама, дружина, двоє дітей та брат.

Поховали воїна на Алеї Слави Берковецького кладовища у м.Києві.