Закрити

Саража Євген Володимирович

07.12.1977 - 15.02.2023

 

Молодший лейтенант, помічник начальника штабу - начальник розвідки першого механізованого батальйону військової частини Збройних Сил України, позивний "Джек" Євген Саража загинув 15 лютого 2023 року на околиці міста Лиман, Донецької області внаслідок прильоту ракети у розташування командно-спостережного пункту першого механізованого батальйону.

Євген навчався у Смілянській загальноосвітній школі № 12. З відзнакою закінчив Дніпропетровський механіко-металургійний технікум та Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Згодом отримав другу вищу освіту за спеціальністю "Правознавство", закінчивши Харківський Національний університет внутрішніх справ.

Євген Саража «Джек» - був добровольцем. Пішов воювати у 2014 році. У 2016-2019 роках був командиром 21 резервної сотні ДУК ПС Черкаської області. У 2019 повернувся до цивільного життя, займався бізнесом та продовжував допомагати побратимам, як волонтер. У перші ж дні повномасштабної війни повернувся до "Вовків Да Вінчі», аби захищати Україну. Був у найгарячіших напрямках за часи АТО/ООС та повномасштабної війни.

Євген був активістом, громадським діячем, який безмежно любив Смілу та завжди прагнув розвивати рідне місто. Мріяв, радів життю, будував плани на майбутнє, був надією родини. Сміляни запам'ятають його, як носія правди, справедливості, чесності та людяності.Такі люди мали б розбудовувати нашу Україну.

"Тільки після смерті нашого захисника ми дізналися про його безкомпромісну відданість Батьківщині та неймовірні заслуги перед країною. Його мужність та відвага на полі бою, його допомога мирному населенню, його пожертва та самопожертва  - все це робить його справжнім Героєм нашого часу. Його жертва та смерть не будуть забуті, але ми будемо пам'ятати його як Героя, який ніколи не боявся стояти на захисті нашої країни. Ми пишаємось нашим загиблим воїном з міста Сміли і завжди будемо пам'ятати його мужність та відвагу. Пишаємося тобою!" - написав на своїй сторінці у фейсбукі товариш, Євгеній Павлюченко.

Поховали Героя на Алеї Слави міського цвинтаря.

У Євгена залишились мама, дружина, син, донечка та брат.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Саражу Євгена Володимировича нагороджено орденом "Богдана Хмельницького ІІІ ступеня" (посмертно). Президент України визнав його заслуги та підтвердив статус справжнього Героя. Ця відзнака є найвищою військовою нагородою в Україні.