Саєнко Андрій Степанович
Активний учасник Революції гідності. Убитий біля вулиці Інститутська, належить до Небесної Сотні. Герой України.
Народився 26 жовтня 1962 року у місті Сміла Черкаської області. Згодом родина переїхала до міста Фастів Київської області. Закінчив фастівську середню загальноосвітню школу № 2. Проходив строкову службу у лавах Радянської Армії, воював у Афганістані. Після демобілізації працював електромонтером на підприємствах Фастова. Займався вільною боротьбою. З 2000 року займався приватною підприємницькою діяльністю, орендував торгову точку на Вечірньому ринку у Фастові. Активно займався громадською діяльністю. Був учасником Помаранчевої революції 2004 року, а також податкового Майдану 2010 року.
Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був бійцем сьомої сотні Самооборони Майдану. Будував та зачищав барикади. 20 лютого 2014 року загинув на першій барикаді біля містка через вулицю Інститутську внаслідок вогнепального поранення снайпером. Похований у місті Фастів Київської області на Інтернаціональному кладовищі. Саєнку Андрію був 51 рік…
За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Андрію Саєнку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю «За жертовність і любов до України» (посмертно).
8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).
Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 21 листопада 2014 року у Фастові на фасаді будівлі колишньої середньої загальноосвітньої школи № 2 (нині – Центр позашкільної освіти, вулиця Куйбишева № 10), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.
У Андрія Саєнка залишилась старенька матір, дружина і двоє синів.