Закрити

Шевчук Олександр Андрійович

18.09.1992 - 09.07.2022

 

Старший солдат, позивний «Сідий професор» Шевчук Олександр Андрійович трагічно загинув 9 липня 2022 року.

Народився Олександр 18 вересня 1992 року в місті Сміла. З дитинства проживав у селищі Холоднянське Тернівської громади Черкаського району. Навчався у загальноосвітній школі № 10. Після закінчення школи вступив до Смілянського технологічного фахового коледжу Національного університету харчових технологій, який закінчив у 2014 році та отримав спеціальність молодший інженер-механік. Вищу освіту вже здобув у Київському національному університеті харчових технологій.

У 2016 році був призваний на строкову військову службу до лав Збройних Сил України. Після звільнення в запас працював закордоном. Брав участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України.

У 2019 році зустрів дружину з якою проживав у Смілі. Працював у магазині «Віконний Альянс».

З початку повномасштабного вторгнення став на захист територіальної цілісності країни. Боронив Батьківщину на Херсонському та Миколаївському напрямку. Неодноразово нагороджувався відзнаками за зразкову службу від командування частини.

«Олександр був щирим, добрим, цілеспрямованим, творчим, писав вірші, мав по-особливому розвинену інтуїцію. Гарний батько, син, чоловік, брат та друг» - розповів батько Андрій Іванович.

Поховали воїна на Алеї Слави (Загреблянське кладовище).

В Олександра залишилися батьки, брат, дружина і син.