До уваги осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Станом на 01.10.2021 року в місті налічується 670 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них:
.
14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.
30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Саркофаг споруджений у найкоротший строк – за 206 днів.
Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучені тисячі фахівців різних професій! Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі - усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.
Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Бажаємо усім учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС міцного здоров’я, благополуччя, життєвої енергії та довгих років життя!
Відділ з питань праці та надання соціальних послуг
Начальник відділу - Лісова Наталія Петрівна
тел. (04733) 2-47-74, І поверх, каб. № 10
Головний спеціаліст з питань соціального захисту громадян, якi постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи –
Ярославцева Наталія Анатоліївна
IІ поверх, каб. № 26
Основні завдання:
реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і охорони праці, належних умов праці, зайнятості населення, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з питань опіки та піклування над повнолітніми дієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена та надання соціальних послуг.
Станом на 01.10.2021 року в місті налічується 670 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них:
Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» /Переглянути Закон/
Постанова КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» /Завантажити файл/