Інформаційні картки
Інформаційні картки
- Читати далі про Інформаційні картки
- 1 коментар
- Щоб додати коментар, увійдіть
.
1. Загальні положення
1.1 Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Смілянської міської ради (далі − Рада ВПО) є консультативно-дорадчим органом, яка утворюється на підставі розпорядження міського голови, створена з метою вирішення питань, пов'язаних із реалізацією регіональної політики у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб, сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів їх адаптації на території Смілянської міської територіальної громади.
1.2. У своїй діяльності Рада з питань ВПО керується Конституцією і законами України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Смілянської міської ради, її виконавчого комітету цим Положенням та іншими нормативно правовими актами.
1.3. Діяльність Ради ВПО ґрунтується на принципах верховенства права, законності, гласності, прозорості, колегіальності, інклюзивності та рівності.
2. Мета та завдання Ради з питань ВПО
2.1. Метою діяльності Ради з питань ВПО є сприяння вирішенню питань, пов'язаних із реалізацією регіональної політики у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб, сприяння діяльності та розвиток суб’єктів підприємництва, які перемістилися на територію Смілянської міської територіальної громади.
2.2. До завдань Ради з питань ВПО належать:
- сприяння в реалізації прав внутрішньо переміщених осіб;
- сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб з питань соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань;
- сприяння діяльності громади у розвитку ефективних механізмів адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб;
- організаційна, методична та консультативна підтримка суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;
- налагодження співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, представниками громадських об’єднань, міжнародних і наукових організацій, засобів масової інформації, інших інститутів громадянського суспільства, фізичними та юридичними особами з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
- сприяння в застосуванні принципів гендерної рівності у процесі реалізації політик на місцевому рівні для розвитку соціальної згуртованості, зменшення напруги та ризиків виникнення конфліктів між внутрішньо переміщеними особами та територіальною громадою.
3. Відповідно до завдань Рада ВПО:
3.1 Розглядає питання щодо захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб.
3.2 Надає розроблені пропозиції до розгляду відповідним органам проєкти місцевих програм підтримки суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи.
3.3 Не рідше ніж один раз на рік, Рада ВПО готує та подає виконавчому комітету план своєї діяльності, пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, які оприлюднюються на офіційному сайті Смілянської міської ради.
3.4 Проводить аналіз ефективності реалізації місцевої політики у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
3.5 Сприяє правовій поінформованості внутрішньо переміщених осіб та проведенню інформаційних компаній, спрямованих на роз’яснення ключових питань, пов’язаних з підтримкою внутрішньо переміщених осіб з боку територіальної громади;
3.6 Рада ВПО готує та подає відповідним органам для розгляду пропозиції та рекомендації у сфері забезпечення та захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
3.7 Інформує громадськість про свою діяльність, ухвалені пропозиції, рекомендації та стан їх виконання;
3.8 Співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, міжнародними та національними об’єднаннями, представництвами в Україні міжнародних гуманітарних організацій, благодійними організаціями, організаціями та установами, що залучають до своєї діяльності волонтерів, волонтерами, фізичними та юридичними особами тощо.
4. Права Ради ВПО:
4.Рада ВПО у своєму складі має право:
- залучати представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенції Ради ВПО;
- подавати пропозиції та рекомендації у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
- розглядати звернення внутрішньо переміщених осіб та пропозиції громадських об’єднань з питань, що належать до її компетенції;
- співпрацювати з іншими радами з питань внутрішньо переміщених осіб;
- ініціювати проведення та брати участь у конференціях, семінарах, нарадах з питань захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб;
- утворювати для виконання покладених на Раду ВПО завдань робочі групи, комісії.
5. Склад Ради ВПО
5.1 Склад Ради ВПО утворюється у кількості не більше 30 осіб. Чисельність представників органу, при якому утворено Раду, становить не більше однієї третини осіб. Чисельність внутрішньо переміщених осіб становить не менше ніж 50 відсотків кількісного складу членів Ради.
5.2 До складу Ради ВПО обов’язково входять за посадою працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей, охорони здоров’я, освіти і науки, житлово-комунального господарства, економічного розвитку.
5.3 До складу Ради ВПО входять внутрішньо переміщені особи, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є місто Сміла, в тому числі які є представниками суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи.
5.4 До складу Ради ВПО входять по одному представнику від громадських об’єднань, в статуті яких визначено, що їх діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах Смілянської міської територіальної громади.
5.5. Відбір членів Ради ВПО здійснюється на підставі поданих документів до виконкому внутрішньо переміщеними особами та представниками громадських об’єднань. Процедура відбору складу членів Ради ВПО проводиться у відповідності з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2023 № 812 «Про затвердження Примірного положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб».
5.6 Персональний склад Ради ВПО затверджується розпорядженням міського голови.
5.7 Зміни до складу Ради ВПО вносяться розпорядженням міського голови за поданням голови Ради ВПО.
5.8 Дострокове припинення повноважень члена Ради ВПО є підставою для внесення змін до складу Ради ВПО.
5.9 Діяльність Ради ВПО може бути припинена достроково на підставі розпорядження міського голови в разі:
- якщо засідання Ради ВПО не проводяться протягом двох кварталів поспіль;
- якщо за підсумками відповідного року діяльності Ради ВПО встановлено факт невиконання нею без поважних причин більше 60 відсотків заходів, передбачених річним планом її роботи;
- ухвалення відповідного рішення на її засіданні;
5.10. Склад Ради ВПО затверджується строком на два роки. Особа може бути призначена членом Ради ВПО не більше ніж на два строки повноважень поспіль.
5.11 Раду ВПО очолює голова, який обирається її членами з числа внутрішньо переміщених осіб, які входять до складу Ради. Голова Ради має заступника.
5.12 Повноваження голови Ради припиняються за рішенням Ради у разі подання ним відповідної заяви, припинення його членства у Раді або висловлення йому недовіри Радою.
5.13 У разі припинення повноважень голови Ради до обрання нового голови його обов’язки виконує заступник голови Ради, якщо інше не передбачено її рішенням.
6. Повноваження членів Ради ВПО
6.1 Голова Ради ВПО:
- організовує діяльність Ради ВПО;
- ініціює проведення засідань Ради ВПО, керує їх підготовкою;
- головує на засіданнях Ради ВПО;
- підписує протоколи засідань;
- представляє Раду ВПО у відносинах з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, установами, підприємствами, організаціями незалежно від форми власності, засобами масової інформації тощо;
- здійснює інші повноваження, що належать до компетенції Ради ВПО.
6.2 Заступник голови Ради ВПО:
- контролює виконання плану роботи Ради ВПО в межах повноважень;
- вносить пропозиції щодо утворення робочих груп та комісій;
- організовує вивчення та дослідження громадської думки;
- у разі відсутності голови головує на засіданні Ради ВПО;
- виконує інші повноваження, що належать до компетенції Ради ВПО.
6.3 Секретар Ради ВПО обирається з числа членів Ради ВПО на її засіданні. Секретар відповідає за організаційне забезпечення та інформаційну підтримку діяльності Ради ВПО, зокрема:
- інформує членів Ради ВПО про дату, місце і час засідань;
- забезпечує ведення та збереження документації;
- веде та підписує протоколи засідань;
- готує та розсилає за належністю документи.
6.4 Члени Ради ВПО виконують свої обов’язки на громадських засадах.
Члени Ради ВПО мають право:
6.5 Повноваження члена Ради ВПО припиняються достроково у порядку, визначеному цим Положенням:
- у разі його відсутності на засіданнях без поважних причин двічі поспіль;
- за його письмовою заявою;
- у разі скасування державної реєстрації громадського об’єднання, яке провадить діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб;
- у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо члена Ради.
- у разі смерті члена Ради ВПО;
6.6 Рада ВПО провадить свою діяльність відповідно до затверджених нею планів роботи.
7.1 Основною формою роботи Ради є засідання. Головуючим на засіданні є голова Ради ВПО, а в разі його відсутності — заступник.
7.2 Пропозиції щодо розгляду питань на засіданні вносять голова Ради, заступник голови Ради ВПО, секретар та члени Ради.
7.3 Секретар Ради ВПО забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на засіданні.
7.4 Засідання Ради ВПО вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
7.5 Голова Ради ВПО може прийняти рішення про проведення засідання у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена Ради ВПО у засіданні в такому режимі. Засідання Ради ВПО проводяться у відкритому режимі.
7.6 За запрошенням голови Ради ВПО у засіданнях можуть брати участь інші особи.
7.7 Засідання можуть бути чергові (проводяться не рідше одного разу на квартал) та позачергові (скликаються головою Ради ВПО на вимогу не менше однієї третини від загальної кількості членів Ради ВПО).
7.8 Повідомлення про скликання засідання Ради ВПО, зокрема позачергового, доводяться до відома кожного її члена не пізніше ніж за три робочих дні до початку засідання, а також оприлюднюються на відповідному офіційному веб-сайті Смілянської міської ради.
7.9 Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувала більше ніж половина членів Ради ВПО, присутніх на її засіданні.
7.10. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
7.11 Пропозиції та рекомендації, схвалені Радою ВПО, фіксуються у протоколі, який підписується головуючим на засіданні і секретарем та протягом трьох робочих днів надсилається міському голові для розгляду.
7.12 Член Ради ВПО, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
7.13 Рада ВПО в обов’язковому порядку інформує виконавчий комітет та громадськість про свою роботу шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Смілянської міської ради та оприлюднення в інший прийнятний спосіб плану роботи, протоколів засідань, щорічних звітів про діяльність тощо, а також інформації про склад Ради ВПО, склад її робочих груп, комісій.
-------------------------------------------------------------
До уваги внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Смілянської територіальної громади.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 року № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб» виконавчим комітетом Смілянської міської ради заплановано утворення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб (далі - Рада).
Рада утворюється з метою сприяння в реалізації громадянських і політичних прав внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів ВПО.
Склад Ради утворюється у кількості не більше 30 осіб. Чисельність представників органу, при якому утворено Раду, становить не більше однієї третини осіб. Чисельність внутрішньо переміщених осіб становить не менше ніж 50 відсотків кількісного складу членів Ради.
До складу Ради входять внутрішньо переміщені особи, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є Смілянська міська територіальна громада, в тому числі, які є представниками суб’єктів господарювання та в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи.
До складу Ради входять по одному представнику від громадських об’єднань, в статуті яких визначено, що їх діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах адміністративно-територіальної одиниці, на юрисдикцію якої поширюються повноваження органу, при якому утворено Раду.
Основними критеріями відбору кандидатів у члени Ради, які оцінює орган, при якому утворено Раду, є бажання працювати на громадських засадах, активна участь у громадській діяльності, відповідність високим стандартам доброчесності, відсутність конфлікту інтересів, наявність особистих досягнень або реалізованих проектів у сфері захисту ВПО, наявність конкретних пропозицій щодо особистого вкладу в реалізацію мети та завдань Ради.
Оголошуємо відбір кандидатур серед внутрішньо переміщених осіб та представників громадських об’єднань, які здійснюють свою діяльність у сфері забезпечення та захисту прав ВПО, до персонального складу Ради.
Для участі у відборі необхідно подати документи в електронній та/або паперовій формі, а саме:
- заява у довільній формі;
- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт);
- документ про освіту (за наявності);
- мотиваційний лист кандидата, в якому викладаються обґрунтування для обрання його до складу Ради;
- відомості про контактний номер телефону та адресу електронної пошти кандидата (за наявності);
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія, або листа громадського об’єднання щодо включення до складу Ради представника такого об’єднання.
Прийом документів здійснюється до 30.06.2024 року управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради за адресою: 20701, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Михайла Дорошенка, 4, каб. 25; електронна адреса: 03195791@mail.gov.ua.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
До уваги роботодавців!
Держпраця закликає внести актуальні зміни до колективних договорів.
З метою забезпечення єдиного підходу до визначення у колективних договорах та угодах вимог щодо створення умов праці, в яких жінки та чоловіки можуть вести трудову діяльність на рівній основі, наказом Міністерства соціальної політики України від 29.01.2020 р. № 56 затверджено Методичні рекомендації щодо внесення до колективних договорів та угод положень, спрямованих на забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах.
Рекомендації можуть бути використаними суб’єктами сторін соціального діалогу при укладанні колективних договорів.
Питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та недискримінації рекомендується вносити в колективні договори окремим розділом «Рівність і недискримінація». Таким чином, забезпечуватиметься фактична рівність чоловіків і жінок на робочих місцях, не допускається дискримінація за ознакою статі.
Застосування вказаних Рекомендацій дасть змогу ефективно використовувати наявні робочі ресурси та отримувати більші вигоди для підприємства у конкуренції за кваліфіковану робочу силу завдяки усуненню дискримінаційних чинників.
Запровадження політики рівності та недискримінації на підприємствах, в установах, організаціях сприятиме встановленню прозорих та чітких принципів і методів управління трудовим колективом (працівниками підприємства), рівних і незалежних від статі можливостей професійного навчання, розвитку, кар’єрного зростання; створення умов для поєднання професійної діяльності з сімейними обов’язками, у тому числі шляхом застосування гнучкого робочого графіка та можливості дистанційної роботи в межах режиму роботи підприємства, установи, організації.
МБО «Фонд Східна Європа»
У межах програми «Стійкість», яку виконує Фонд Східна Європа за підтримки Європейського Союзу, вийшли безкоштовні навчальні ресурси для представників та представниць органів місцевого самоврядування щодо роботи з вимушено переміщеними особами:
Нагадуємо усім зацікавленим сторонам соціального діалогу у сфері укладення колективних договорів про те, що в порядку повідомної реєстрації колективних договорів відбулися зміни.
Урядом прийнято постанову від 21.08.2019 року № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.13р. №115», внаслідок чого зазнав змін затверджений нею Порядок повідомної реєстрації колективних договорів.
Просимо прийняти до відома особливості оновленого Порядку під час розробки та укладення колективного договору, змін або доповнень до нього та укладати колективні договори у відповідності до норм та положень цього Порядку.
Особливості оновленого Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів полягають у наступному:
на повідомну реєстрацію подається один примірник колективного договору, змін та доповнень до нього разом із додатками з прошитими і пронумерованими сторінками, засвідчений печаткою та із супровідним листом;
реєструючий орган письмово інформує про реєстрацію договору, змін та доповнень до нього суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ;
Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику договору, змін і доповнень до нього, і не повертає його сторонам.
Також повідомляємо, що відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 №115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів» із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 21.08.2019 №768, управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради буде оприлюднено відомості про реєстрацію колективного договору, змін та доповнень до нього та їх текст на офіційному сайті міської ради. Текст колективного договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється, за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням, про що зазначається у листі.
За ініціативою Міжнародної організації праці для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.
Указом Президента України від 18 серпня 2006 року №685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний в Україні - 28 квітня.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці.
Міжнародною організацією праці запропоновано провести Всесвітній день охорони праці у 2023 році під девізом «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі».
З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. У Конституції України закріплено право кожного громадянина на працю у безпечних та здорових умовах. Однак, через збройну агресію російської федерації тисячі українських працівників втрачають це право. Внаслідок воєнних дій під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало понад 3 тисячі працівників, з яких 520 осіб зі смертельним наслідком. Такі дані підкреслюють важливість забезпечення безпеки праці на роботі, особливо в умовах війни. Але тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування.
Сьогодні, у Всесвітній день охорони праці, ми віддаємо шану пам’яті працівникам, які загинули як у мирний час, так і під час війни. Бажаємо зцілення та витримки усім українцям, які постраждали внаслідок російської агресії.
Пам’ятаймо, безпека праці є запорукою збереження найціннішого – людського життя!
Закликаємо роботодавців та працівників бути відповідальними, дотримуватись правил безпеки праці та пам’ятати про свої права та обов’язки.
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ НАЙМАНОЇ ПРАЦІ
26 квітня, з метою підтримки бізнесу міста та попередження порушень прав працівників щодо дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення під час дії воєнного стану, членами робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення виконавчого комітету Смілянської міської ради проведено інформаційно-роз’яснювальні відвідування суб’єктів господарювання м.Сміла для надання роз’яснень роботодавцям та найманим працівникам щодо особливостей та вимог дотримання законодавства з питань праці та належного оформлення найманої праці в умовах воєнного стану.
Важливість питання легалізації зайнятості населення знайшла розуміння серед роботодавців і найманих працівників.
Рейди-обстеження з метою недопущення використання найманої праці без укладання трудових договорів відовідно до чинного законодавства на території Смілянської міської територіальної громади будуть здійснюватись і надалі.
Задекларована праця - гарантії для найманих працівників
В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України. Незадекларована праця і неформальна економіка наносять невиправної шкоди обороноздатності країни. Сплата податків важлива як ніколи. Намагаючись збільшити свої прибутки деякі роботодавці уникають укладення трудових договорів і, відповідно - сплати податків. Проте головне завдання – це захист соціальних і трудових прав людей.
Через недобросовісність роботодавців, громадяни міста позбавлені можливості захистити свої соціально-трудові права, а бюджет недоотримує надходження.
Незадекларована праця – це законна оплачувана діяльність, яка повністю або частково не оформлена відповідно до вимог законодавства. Таку працю також називають неформальною, неофіційною, незареєстрованою, тіньовою, прихованою зайнятістю.
Якщо працівник погоджується працювати без трудового договору, то він не може розраховувати на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію у разі нещасного випадку.
Тільки офіційно оформлений працівник може розраховувати на всі передбачені законодавством гарантії, зокрема:
- регулярну заробітну плату, не нижчу за мінімальну;
- нормований робочий час;
- офіційну оплачувану відпустку;
- виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
- допомогу в разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
- захист від необґрунтованих штрафів;
- захист від незаконного звільнення, тощо.
Шановні роботодавці, оформлювати працівників та сплачувати податки – це не просто юридичне зобов’язання, а патріотичний обов’язок, особливо в часи війни.
Звертаємо Вашу увагу, що відповідальність за використання праці одного неоформленого працівника може сягати 201 тисячу гривень.
За ці кошти можна два роки виплачувати працівнику заробітну плату на рівні мінімальної (6700 грн), сплачувати усі податки та збори і бути відповідальним роботодавцем!
Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!
ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
В межах експериментального проекту Міністерства соціальної політики, що розпочався з 1 квітня цього року та триватиме до кінця 2024 року, два санаторії сфери управління Міністерства соціальної політики надаватимуть соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України № 248 від 21.03.2023р.
Йдеться про спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина», що на Дрогобиччині, та спеціалізований Миргородський санаторій «Слава».
Обидва санаторії надаватимуть найбільш затребувані соціальні послуги на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам:
- з числа осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, а також населених пунктів, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій чи які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), в т.ч. під час обов’язкової евакуації
- або в яких житло зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат.
Які соціальні послуги будуть надаватись:
- надання притулку (тривалістю надання послуг одній особі — не більше як 6 місяців;
- підтримане проживання;
- догляд стаціонарний;
- соціальна адаптація;
«Умовою для надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік ВПО. Для отримання соціальних послуг особа, яка їх потребує, подає заявку та необхідні документи органу соціального захисту територіальної громади за місцем перебування на обліку».
Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься в рамках експериментального проекту державою.
Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради за адерсою: м. Сміла, вул. М. Дорошенка, 4, каб. № 5.
ДО УВАГИ ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ та РОБОТОДАВЦІВ
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відповідно до плану роботи на період восьмої сесії Верховної Ради України планує протягом сесії розглянути у порядку контролю питання щодо аналізу практики застосування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» # 1213-IX. Аналіз буде проведено відповідно до методики пост- законодавчого контролю, що застосовується як багатьма парламенту та яку можливо адаптувати до української системи парламентського контролю. З метою збору інформації, необхідної для проведення цього аналізу та подальшого напрацювання пропозицій щодо удосконалення відповідних законодавчих положень, у Комітеті було розроблено опитувальник для працівників та роботодавців за допомогою застосунку Google Форми.
Звертаємось з проханням до працівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також роботодавців пройти опитування за посиланням на Google Форму: https://forms.gle/r8grgGeUTJJD8t7FA
Опитування буде проходити до 20 січня 2023 року включно. Контактна особа - головний консультант секретаріату Комітету Фещук Тетяна Сергіївна, тел. 255 44 66, feschuk-t@rada.gov.ua
УВАГА!!! ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ!!!!!
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.2011 № 1235 внесені змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб» і від 21 червня 2017 № 432 «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності».
Дія Постанов поширюється як на осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, так і на осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Окрім цього, на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов поширюється також на військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.
З питань надання послуг з професійної адаптації необхідно звертатись до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради, за адресою: вул. М.Дорошенка, 4, каб. 5, з 8-00 до 17-00, тел. (04733) 2 47 74.
Цікаве
В рамках проєкту "СПІЛЬНО". Соціальні послуги для сімей в громаді" за підтримки представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, з 09.11.2022 по 11.11.2022, пройшов тренінг з основ ведення випадку. Фахівці управління праці та соціального захисту населення взяли участь в заході та отримані знання будуть застосовані в щоденній роботі для подальшого розвитку Смілянської громади.
До уваги підприємств, установ, організацій !
В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України.
Сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!
19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Цим Законом внесені зміни до Кодексу законів про працю, Законів «Про оплату праці», «Про відпустки» та «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Внесені зміни передбачають, зокрема, що у період дії воєнного стану інспектори праці можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань:
додержання вимог Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;
законності припинення трудових договорів;
виявлення неоформлених трудових відносин.
Необхідно зазначити, що з початку війни до Держпраці надійшли тисячі звернень громадян щодо порушення їх трудових прав. Найчастіше працівники звертаються з питань оплати праці, незаконного звільнення або призупинення дії трудового договору, примусового надання відпусток без збереження заробітної плати тощо.
З метою запобігання порушенням та враховуючи зміни, які відбулися в трудовому законодавстві у період воєнного стану, працівники Держпраці проводять активну інформаційно-роз'яснювальну роботу у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!», як з роботодавцями, так і з працівниками. Це і підтримка роботодавців через консультації безпосередньо на підприємствах.
Однак, не у всіх випадках роботодавці враховують поради та роз'яснення. У таких випадках інспектори мають реагувати на кожне з таких порушень.
Мета заходів – поінформувати про переваги задекларованої праці та сформувати розуміння важливості офіційного оформлення трудових відносин.
До уваги підприємств, установ, організацій !
Стартувала інформаційна кампанія «Виходь на світло!»
В умовах повномасштабної війни одним з головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України.
Сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!
Саме тому, з 1 липня Держпраця розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!».
Це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин. Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків.
Кампанія реалізується за підтримки проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».
Смілянський міський територіальний центр надання соціальних послуг:
організація роботи
Смілянський міський територіальний центр надання соціальних послуг провадить свою діяльність згідно Закону України від 17.01.2019 № 2671-VIII «Про соціальні послуги», Постанов Кабінету Міністрів України, та Наказів Міністерства соціальної політики України.
Основними напрямками діяльності територіального центру є соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
В територіальному центрі діють такі відділення як:
відділення соціальної допомоги вдома;
відділення денного перебування.
В залежності від середньомісячного сукупного доходу громадян, відповідно до чинного законодавства, обслуговування територіальним центром можливе в залежності від середньомісячного сукупного доходу громадян:
- безкоштовно
- з встановленням диференційованої плати
- на платній основі.
Особи з інвалідністю І групи отримують послуги безкоштовно.
Відділення соціальної допомоги вдома надає соціальну послугу «Догляд вдома», що включає в себе, залежно від ступеня індивідуальних потреб, доставку продовольчих, промислових товарів та медикаментів, прибирання приміщення, допомогу в оплаті комунальних послуг, допомогу в оформленні субсидії та врегулювання питань в інших установах; допомогу в приготуванні їжі, допомогу в самообслуговуванні та інше.
У відділенні денного перебування надається послуга соціальної адаптації, працює перукарня, пункт прокату немоторизованих засобів пересування (крісла-колісні та пристрої «Стоїк»), бібліотека, проводить прийом лікар-терапевт, медична сестра та сестра медична з масажу. Також надається соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». Основними завданнями послуги є організація та проведення безкоштовного навчання та освітніх заходів для людей похилого віку згідно із затвердженими програмами та планами. До його складу входять три факультети:
„Здоровий спосіб життя”;
„Декоративно ужиткове мистецтво”;
„Вокал”.
За детальною інформацією щодо необхідних документів та подальшого надання соціальних послуг звертатися за телефонами 2-47-10, 2-45-10.
До уваги керівників підприємств, установ, організацій !
Державною службою України з питань праці з метою підтримки бізнесу та попередження порушень трудового законодавства, започатковано проект надання консультативної підтримки суб’єтам господарювання під час дії воєнного стану.
В межах проекту працівниками Держпраці, в межах компетенції, всім роботодавцям надається необхідна фахова консультаційна допомога з широкого спектру питань, зокрема, трудових відносин, безпеки праці, надання адміністративних послуг. Проектом охоплено всі категорії суб’єтів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території України та мають потребу в отриманні відповідної консультативної допомоги.
Форма звернення для отримання консультаційної підтримки, а також відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час, знаходяться на порталі pratsia.in.ua.
Звернутися за допомогою та отримати її у зручній формі може кожен суб’єт господарювання. Залишити заявку на отримання консультативної допомоги можна за адресою: httrs://cutt.1y/FGNFJDk.
Міжвідомча робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
На засіданні міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке відбулося 25.01.2022, розглядалися питання про недопущення виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та про вжиті заходи у 2021 році на підприємствах та в установах міста.
Окрім представників виконавчих органів місцевого самоврядування, територіальних органів Пенсійного фонду України, Державної податкової служби України, Фонду соціального страхування України, фахівців служби зайнятості, які є членами міжвідомчої робочої групи, за участі заступника начальника ГУ ДПС у Черкаській області Мовчана А.А., на засідання були запрошені представники суб’єкт господарювання міста, які за даними ГУ ДПС у Черкаській області, у звітному періоді 2021 року виплатили працівникам заробітну плату менше та на рівні мінімального розміру. Присутніх керівників підприємств заслухано, надано роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства з оплати праці та правильності подання статистичних звітів.
У 2021 році членами міжвідомчої робочої групи проведено обстеження 525 об’єктів міста з метою перевірки легалізації трудових відносин з найманими працівниками та роз’яснення чинного законодавства про працю.
Згідно оперативної інформації Смілянського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Черкаській області станом на 01.01.2022 року виявлено та зареєстровано 286 найманих працівників, легалізовано доходу в сумі 1757,5 тис.грн., додатково надійшло ПДФО – 316,4 тис.грн., ЄСВ – 386,7 тис.грн.
Протягом звітного періоду проведено 48 протокольних бесід з питань збільшення виплат заробітної плати, збільшено фонд оплати праці на суму 2296,0 тис.грн., додатково надійшло ПДФО – 53,3 тис.грн.
За даними Смілянського міськрайонного центру зайнятості з початку 2021 року працевлаштовано 856 осіб, з них 660 безробітних.
Результатом вжиття заходів щодо виявлення та реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті та надходжень коштів до Пенсійнрго Фонду.
В 2022 році міжвідомча робоча група продовжить свою роботу в форматі здійснення обстежень суб’єктів господарювання міста на постійній основі з метою легалізації трудових відносин
До відома учасників АТО/ООС !
Відповідно до Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб» управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО/ООС здійснюється прийом документів для направлення на навчання до закладів освіти.
Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету суб’єктами освітньої діяльності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації (мають ліцензії про право надання освітніх послуг).
Професійна адаптація осіб за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.
Професійна адаптація осіб з вищою освітою здійснюється шляхом отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищення кваліфікації, спеціалізації.
За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради за адресою: м.Сміла, вул. Михайла Дорошенка, буд. 4., тел. 2-47-74.
Перелік закладів освіти з професійного навчання, які розташовані на території Черкаської області
1. Смілянський промислово-економічний коледж Черкаського державного технологічного університету
20700, Черкаська область, м.Сміла, вул. Кармелюка, 80 А
2. Смілянський технологічний фаховий коледж Національного університету харчових технологій
20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. родини Бобринських, 123
4. Смілянська автомобільна школа ТСОУ
5. Черкаський державний бізнес-коледж
18028, м. Черкаси, вул. В’ячеслава Чорновола, 243
6. ТОВ "Навчальний центр "Інформаційне забезпечення бізнесу"
20300, м. Умань, Черкаська обл., вул. Мазепи, 1
7. Комунальне підприємство «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради»
18028, м.Черкаси, проспект Хіміків, № 82
8. Вищий навчальний заклад «Східноєвропейський університет економіки і менеджменту»(у формі Товариства з обмеженою відповідальністю)
18036, м.Черкаси, вул. Нечуя-Левицького, б. 16
9. Уманський міжшкільний навчально-виробничий комбінат
20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Небесної сотні, 27
10. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Черкаський навчальний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України»
19700, Черкаська обл., м. Золотоноша, вул. Обухова, 48 б
11. ТОВ «Навчальний заклад «Черкаський навчально-курсовий комбінат»
18000, м.Черкаси, вул.Сергія Амброса,100
12. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Черкаський навчальний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України»
19700,Черкаська обл., м.Золотоноша, вул. Обухова, 48 б
13. Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Черкаське вище професійне училище легкої промисловості»
18034, м. Черкаси, вул. Смаглія, 6
18029,м Черкаси, вул. Сумгаїтська,13
15. ДНЗ "Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів"
Черкаська обл., м. Звенигородка, вул. О. Кошиця, 38
16. ДНЗ "Черкаське вище професійне училище"
м.Черкаси, вул. Подолінського, 20
ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ!
На виконання доручення Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля від 31.08.2021 №38421/1/1-21 Міністерством економіки України спільно з Державною службою України з питань праці створено інформаційну платформу для оперативного інформування про стан заборгованості із заробітної плати, яка виникла на звітну дату.
З метою прийняття оперативних рішень щодо вирішення проблеми заборгованості із заробітної плати просимо керівників підприємств, що належать до сфери управління виконавчого комітету Смілянської міської ради, забезпечити регулярне подання інформації на Порталі електронних сервісів Мінекономіки.
Ознайомитися з Інструкцією щодо подання інформації про заборгованість із заробітної плати можна на Порталі електронних сервісів Мінекономіки (https://my.gov.ua/).
ВАЖЛИВО! ЦІКАВО!
У важких життєвих обставинах складно зорієнтуватися та знайти свій шлях, зробити перший крок для руху в сторону якісних змін і перетворень. Але поруч так багато людей, які змогли знайти в собі внутрішні сили та мають неймовірний життєвий досвід, яким готові поділитися. На меті створити платформу, де були би зібрані найкращі соціальні ініціативи та проекти.
На виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021
№ 883-р, Міністерство соціальної політики оголошує проведення конкурсу на кращий соціальний проект / ініціативу.
Метою даного проекту є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.
Запрошуємо до участі шляхом заповнення відповідних аплікаційних форм (додається) та до 7 лютого 2022 року надсилання їх на адресу initiate_msp@ukr.net.
За результатами поданих даних буде створено єдиний портал ініціатив, успішних кейсів, сформовано базу партнерів та громадських діячів, а також визначено та відзначено громаду з найкращими практиками врядування в соціальній сфері.
Заявка на участь
в конкурсі проєктних ініціатив Міністерства соціальної політики
“Будуємо країну без бар’єрів разом”
ПІБ учасника:
Місце роботи, посада:
Назва установи/організації
Контакний номер телефону
КАТЕГОРІЯ (залишити необхідне):
- освіта в соціальній сфері;
- медичне забезпечення соціальних категорій населення;
- ІТ сервіси для поліпшення надання соціальної послуги;
- культура/мистецтво для реалізації соціальних потреб громадян;
- правове забезпечення;
- соціальне (соціальновідповідальне) підприємництво;
- державне врядування (найкраща практика органу місцевого
самоврядування для забезпечення осіб з інвалідністю, постраждалих від
домашнього насильства, одиноких, літніх людей послугами);
- реабілітація / оздоровлення;
- спорт;
- наукові розробки та дослідження, корисні моделі.
Назва ініціативи/проекту:
Проєкт/ініціатива реалізована (так/ні):
Опис:
Мета:
Вплив ініціативи на розвиток соціального середовища:
Заповнену форму надсилати за адресою:
Відділ з питань праці та надання соціальних послуг
Начальник відділу - Лісова Наталія Петрівна
тел. (04733) 2-47-74, І поверх, каб. № 10
Головний спеціаліст з питань соціального захисту громадян, якi постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи –
Ярославцева Наталія Анатоліївна
IІ поверх, каб. № 26
Головний спеціаліст з питань з питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена –
Настіч Лілія Анатоліївна
тел. (04733) 2-47-74, І поверх, каб. № 5
Головний спеціаліст з питань організації, оплати праці, легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення –
Шмонова Наталія Георгіївна
тел. (04733) 2-47-74, І поверх, каб. № 5
Головний спеціаліст з питань надання соціальних послуг –
Усенко Юрій Володимирович
тел. (04733) 2-47-74, І поверх, каб. № 5
Основні завдання:
реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і охорони праці, належних умов праці, зайнятості населення, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з питань опіки та піклування над повнолітніми дієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена та надання соціальних послуг.
Інформаційні картки
Інформацій картки
Застосування трудового законодавства під час карантинних заходів, зумовлених пандемією СOVID-19.
Для отримання путівки на влаштування до будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, геріатричного пансіонату, пансіонату для ветеранів війни і праці, психоневрологічного інтернату, дитячого будинку-інтернату або молодіжного відділення дитячого будинку-інтернату необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Сміля
В місті Сміла соціальні послуги надаються структурними підрозділами системи соціального захисту населення.
Законодавство України покладає на всіх роботодавців обов'язок щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.
Відповідно до Закону України від 17.01.2019 року