Закрити

З 1 грудня 2022 року усі функції з адміністрування субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг здійснює Пенсійний фонд України. Тобто,  подавати заяви на їх призначення можна ще й до територіальних органів Фонду.

 

 

До уваги внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Смілянської територіальної громади

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 року № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб» виконавчим комітетом Смілянської міської ради заплановано утворення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб (далі - Рада).

Рада утворюється з метою сприяння в реалізації громадянських і політичних прав внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів ВПО.

Персональний склад Ради утворюється у кількості 18 осіб, з яких чисельність внутрішньо переміщених осіб становить – 9 осіб та представників громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб, — 3 особи.

До складу Ради входять внутрішньо переміщені особи, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є Смілянська міська територіальна громада, в тому числі, які є представниками суб’єктів господарювання та в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи.

До складу Ради входять по одному представнику від громадських об’єднань, в статуті яких визначено, що їх діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах адміністративно-територіальної одиниці, на юрисдикцію якої поширюються повноваження органу, при якому утворено Раду.

Основними критеріями відбору кандидатів у члени Ради, які оцінює орган, при якому утворено Раду, є бажання працювати на громадських засадах, активна участь у громадській діяльності, відповідність високим стандартам доброчесності, відсутність конфлікту інтересів, наявність особистих досягнень або реалізованих проектів у сфері захисту ВПО, наявність конкретних пропозицій щодо особистого вкладу в реалізацію мети та завдань Ради.

 

Оголошуємо відбір кандидатур серед внутрішньо переміщених осіб та представників громадських об’єднань, які здійснюють свою діяльність у сфері забезпечення та захисту прав ВПО, до персонального складу Ради.

Для участі у відборі необхідно подати документи в електронній та/або паперовій формі, а саме:

- заява у довільній формі;

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт);

- документ про освіту (за наявності);

- мотиваційний лист кандидата, в якому викладаються обґрунтування для обрання його до складу Ради;

- відомості про контактний номер телефону та адресу електронної пошти кандидата (за наявності);

- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія, або листа громадського об’єднання щодо включення до складу Ради представника такого об’єднання.

 

Прийом документів здійснюється  до 31.10.2023 року управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету  Смілянської міської ради за адресою: 20701, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Михайла Дорошенка, 4, каб. 5; електронна адреса: 03195791@mail.gov.ua.

 

01/11/2023

У звязку з відсутністю станом на 01.11.2023 достатньої кількості бажаючих щодо участі в роботі Ради ВПО продовжуємо відбір кандидатур серед внутрішньо переміщених осіб та представників громадських об’єднань, які здійснюють свою діяльність у сфері забезпечення та захисту прав ВПО, до персонального складу Ради.

Для участі у відборі необхідно подати документи в електронній та/або паперовій формі, а саме:

- заява у довільній формі;

- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт);

- документ про освіту (за наявності);

- мотиваційний лист кандидата, в якому викладаються обґрунтування для обрання його до складу Ради;

- відомості про контактний номер телефону та адресу електронної пошти кандидата (за наявності);

- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія, або листа громадського об’єднання щодо включення до складу Ради представника такого об’єднання.

 

Прийом документів здійснюється  управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету  Смілянської міської ради за адресою: 20701, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Михайла Дорошенка, 4, каб. 5; електронна адреса: 03195791@mail.gov.ua.

 

 

Державні соціальні допомоги, компенсаційні виплати та житлові субсидії

  Спеціалісти Управління праці та соціального захисту населення наполегливо працюють над виконанням державної програми щодо соціального захисту незахищених верств населення шляхом призначення різних видів державних соціальних допомог, компенсаційних виплат та житлових субсидій.

      Так, у листопаді місяці поточного року залучено з Державного бюджету  для виплати допомоги малозабезпеченим,  багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю, опікунам на підопічних дітей та іншим категоріям одержувачів допомог кошти в сумі 10524200,00 грн.

 Проводиться призначення житлових субсидій за новими зверненнями та підготовка нарахувань житлових субсидій за листопад місяць. На даний час 6291 домогосподарство міста Сміли користується житловими субсидіями, лише за жовтень (неповний опалювальний період місяця) виплачено житлових субсидій на суму 5042209,00 грн.

 До Сміли продовжують прибувати внутрішньо переміщені особи. За два тижні листопада на облік взято 46 внутрішньо переміщених осіб та нараховано допомогу на проживання 3236 сім’ям внутрішньо переміщених осіб на суму 10204000,00 грн.. Всього на обліку в м. Сміла перебуває 6947 внутрішньо переміщених осіб, з якими проводиться постійна робота з питань їх права на інші види соціальних гарантій, можливості оформлення житлових субсидій, отримання гуманітарної допомоги та надання будь-якої іншої консультативної роботи.

 За жовтень місяць сформовано перелік для отримання компенсації витрат на житлово-комунальні послуги на 321 особу, що розмістили внутрішньо переміщених осіб.

 Спеціалісти відділу грошових виплат та компенсацій приймають активну участь у нарадах, які проводяться Міністерствоим соціальної політики України у форматі онлайн з метою цифровізації соціальної сфери, зокрема, призначення певних видів соціальних допомог в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери. У листопаді в Управлінні у даній системі вже здійснюється централізоване призначення, нарахування і виплата внутрішньо переміщеним особам.

 

До уваги громадян - одержувачів житлових субсидій, які беруть участь в програмі “Прихисток”

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 затверджено  Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Цим Порядком  передбачено надання компенсації фізичним особам – громадянам України, віком від 18 років, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і  безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 воєнного стану.

Зазначена компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану,  згідно з чинним законодавством не враховується при обчисленні середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час призначення житлової субсидії.

 

УВАГА !      ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ !

З 01.05.2022 року призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 роках, проводиться автоматично без звернень громадян,     у тому числі тим, кому субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні.

Якщо у громадян, яким призначено житлову субсидію сталися зміни в сімейному та майновому стані у будь-кого з членів домогосподарства (зміни в складі зареєстрованих, придбання товарів, майна, іноземної валюти  на суму понад 50 тис. грн., відкриття депозитів на суму понад 100 тис. грн., наявності більше одного житлового приміщення, наявності більше одного транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше ніж  15 років), вони зобов'язані протягом 30 календарних днів поінформувати про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за адресою: м. Сміла, вул. М.Дорошенка,4 (кабінет №12, тел. 2 45 34).

Орендарям житлових приміщень субсидія з 01.05.2022 року буде нараховуватись  до дати закінчення строку дії договору оренди.

Субсидії на придбання скрапленого газу та пічного побутового палива призначаються тільки за особистим зверненням громадян.             

 

 

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

 Повідомляємо, що згідно заяви АТ “Державний ощадний банк України”, надається остання можливість (до 01 квітня 2022 року) використання платіжних карток внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких закінчився під час карантину               (до 31.03.2021 року) (https://cutt.ly/DYVT7S9)

Картки Ощадбанку для внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», термін дії яких вже завершився або завершується до кінця березня 2022 року, не будуть блокуватись до 1 квітня 2022 року.

Починаючи з 1 квітня 2022 року Ощадбанк припинить надання можливості використання платіжних карток ВПО, термін дії яких закінчився під час карантину (до 31.03.2021 року).

Нагадуємо, що заходи із «штучного» продовження дії карток були реалізовані Ощадбанком як тимчасовий превентивний захід, спрямований на захист громадян від поширення COVID-19 до моменту запуску вакцинації.

Протягом останніх двох років у всіх клієнтів Ощадбанку була змога отримати перевипущені картки. Тож Ощадбанком, з огляду на соціальну та гуманітарну відповідальність перед суспільством та наявність інформації щодо випадків шахрайства з боку третіх осіб, поновлюється звична та передбачена в банківській спільноті процедура щодо подовження терміну дії платіжних карток .

          В разі виникнення питань щодо отримання нової картки звертайтесь до Вашого обслуговуючого відділення або до контакт-центру Банку за номером телефону: 0 800 210 800.

 

Відділ грошових виплат та компенсацій

Начальник відділу  - Коляда Людмила Євгеніївна

                                     тел. (04733) 2-09-44, ІІ поверх, каб. № 24

Заступник начальника  відділу -  Ладна Світлана Миколаївна

                                           тел. (04733) 2-09-44, ІІ поверх, каб. № 17

Головний спеціаліст  – Коваленко Валентина Василівна

                                          тел. (04733) 2-45-34, І поверх, каб. № 12

                                          приймальна  громадян 

Головний спеціаліст  – Карась Олена Георгіївна

                                          тел. (04733) 2-09-45, ІІ поверх, каб. № 22

Головний спеціаліст  – Бусловська Світлана Вячеславівна

                                          тел. (04733) 2-09-45, ІІ поверх, каб. № 22

Головний спеціаліст  – Якушенко Олена Володимирівна

                                          тел. (04733) 2-09-44, ІІ поверх, каб. № 16

 

Основні завдання:

здійснення прийому документів для призначення різних видів соціальної допомоги, компенсаційних виплат та житлової субсидії;

забезпечення розгляду заяв та прийняття рішень відповідно до затверджених стандартів надання допомог, компенсацій житлових субсидій, та проведення призначення: 

державної допомоги сім’ям з дітьми (по вагітності та пологам, при народженні дитини, при усиновленні дитини, на дітей одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, на дітей, хворих на тяжкі захворювання, яким не всановлено інвалідність) (Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року №2811-ХІІ);

        допомоги малозабезпеченим сімям (Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 1 червня 2000 року №1768-ІІІ);

        державної соціальної допомоги особам з інвалідністю  з дитинства  та дітям з інвалідністю (Закон України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю  з дитинства  та дітям з інвалідністю» від 16 листопада 2000 року №2109-ІІІ);

        державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, соціальної допомоги дітям померлого годувальника (Закон України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» від 18 травня 2004 року №1727-ІV);

        допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сімях (постанова Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року №250);

        одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»(постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 року №268);

       тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати ліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме (постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 №189);

       державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» (постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №552);

        соціальної допомоги на утримання дитини в сімї патронатного вихователя та оплати послуг із здійснення патронату над дитиною(грошове забезпечення) (постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №148);

        одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»  при народженні дитини або її грошової компенсації (постанова Кабінету Міністрів України від 25 лисопада 2020 року №1180);

        адресної компенсаційної виплати одному з батьків, опікуну дитини до трьох років за надання послуги «муніципальна няня» (постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року №68);

        грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом із особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним (постанова Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 року №1192);

        компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (постанова Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року №859);

        житлової субсидії (Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848);

щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505);

опрацювання заяв на призначення допомоги при народженні дитини, багатодітним сімям, компенсації за надання послуги «муніципальна няня», житлових субсидій, поданих через електронні сервіси;

здійснення прийому та обліку громадян, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщених осіб, житло яких зруйновано або стало непридатне для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, визначення їх права на статус внутрішньо переміщеної особи;

занесення відомостей про внутрішньо переміщених осіб до Інтегрованої системи обліку інформації внутрішньо переміщених осіб (ІСОІВПО), здійснення коригування інформації в базі у разі необхідності;

оформлення та видача довідки про взяття  на облік внутрішньо переміщеної особи (постанова Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509);

забезпечення ведення програмних комплексів «Соціальна громада», «Житлові субсидії»  та електронної бази одержувачів соціальних допомог «АСОПД/КОМТЕХ-соц»;

проведення перерахунків раніше призначених державних соціальних допомог, компенсаційних виплат та житлових субсидій;

оформлення і видача посвідчень громадянам, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання;

 оформлення і видача довідок про отриману допомогу, компенсації, житлову субсидію та інших довідок на вимогу.

 

 

 

 

 

 

Відділ державних соціальних інспекторів

Заступник начальника управління – начальник відділу - Костюченко Дмитро Володимирович

                                                  тел. (04733) 2-44-84, І поверх, каб. № 7 

Державний соціальний інспектор - Сіленко Лариса Іванівна

                                                                тел. (04733) 2-04-48, І поверх, каб. № 7

Державний соціальний інспектор – Тищенко Анна Володимирівна

                                                                тел. (04733) 2-04-48, І поверх, каб. № 7

 

        Основні завдання:

перевірка достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан осіб, які входять до складу сім’ї ,що звертається за призначенням державної соціальної допомоги;

складання актів за підсумками перевірки з висновками щодо правильності призначення державної соціальної допомоги;

проведення перевірки достовірності та повноти інформації про фактичне місце проживання (перебування) внутрішньо переміщених осіб;

здійснення моніторингу призначення та виплати державної соціальної допомоги і проведення аналізу причин порушення законодавства з питань надання державної соціальної допомоги;

вжиття заходів до повернення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги;

надання фізичним та юридичним особам консультацій та рекомендацій з питань призначення державних соціальних допомог;

проведення роз’яснювальної роботи з питань надання державних соціальних допомог;

 

 

ОДНОРАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ З БАГАТОДІТНИХ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ

З метою підтримки багатодітних малозабезпечених сімей Кабінет Міністрів України постановою №803 від 04.08.2021 р. запровадив у 2021 році виплату одноразової грошової допомоги на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року у сумі 2000 гривень на кожну дитину.

З 1 травня 2021 року надання житлових субсидій в Україні відбувається по-новому.

 

Міністерство соціальної політики України продовжує надавати відповіді на найбільш поширенні запитання громадян.

Якщо у мене у власності є квартира, а тітка залишила у спадщину 1/4 частину будинку в місті (не в селі), то чи зможу я оформити субсидію?

До уваги користувачів пільг та субсидій

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.

28.09.2018

 

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування /Завантажити файл/ 

Щодо сплати единого внеску на загально обовязкове державне соціальне страхування 2 /Завантажити файл/ 

 

       

ТИПОВИЙ ДОГОВІР про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску)

від «____» ____________ 20___ року                                           ________________________

                                (місце складання)

_____________________________________________________________________________

(найменування відповідного органу доходів і зборів)

 

в особі начальника (заступника начальника) відповідного органу доходів і зборів _______

_____________________________________________________________________________,

(прізвище, ім’я, по батькові)

Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

ОБ’ЯВА!

Відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» від 12 грудня 2017 № 1057 (зі змінами),  протоколу № 1 від 01.06.2018 засідання комісії з відбору суб'єктів надавачів  послуг із психологічної реабілітації включено допереліку    суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції та постраждалим учасників Революції Гідності наступні санаторно курортні заклади:

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА

Ананко Сергій Васильович

Реєстрація на сайті

АНОНС ТИЖНЯ

23.07.2024 о 14.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства

25.07.2024 о 9.00 засідання  постійної комісії міської ради з питань освіти, молоді та спорту, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, засобів масової інформації

25.07.2024 о 10.00 - засідання  постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та містобудування, екології та раціонального природокористування

25.07.2024 о 15.30 - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції, надзвичайних ситуацій

25.07.2024 о 14.30 - чергове засідання виконавчого комітету

26.07.2024 о 10.00 - засідання  постійної комісії міської ради з питань місцевого бюджету, фінансів, податкової політики, розвитку підприємництва, захисту прав споживачів, комунальної власності
31.07.2024 о 10.00 - чергова сесія

Муніципальний розвиток

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Міська«Гаряча лінія» з питань COVID-19: вакцинація під час пандемії

Графік роботи: понеділок-п'ятниця 8:00 до 13:00 

субота-неділя 9:00 до 16.00

Телефон: +38 063 668 22 13 

Блок радіо тясмін

Слухати онлайн

ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА ЧЕРКАСЬКИЙ ВИМІР

Безплатна правнича допомога